Materace twarde H3/H4

( ilość produktów: 33 )

Materac twardy - komfort, jak ze snów

Każdy poranek chcesz zaczynać w doskonałym humorze? Wybierz rozwiązania, które sprawią, że nocny wypoczynek będzie naprawdę komfortowy! W tej kategorii znajdziesz materace twarde zaprojektowane z myślą o zdrowym śnie. Zainteresował Cię ten temat? Dowiedz się więcej i znajdź produkt, który spełni Twoje oczekiwania!

Twardy materac - dla kogo okaże się najlepszy?

Modele oznaczone jako H3/H4, polecane są w szczególności osobom o większej masie ciała. Dlaczego? Ponieważ te miękkie, ze względu na dużą sprężystość, nie są w stanie zapewnić odpowiedniego oparcia dla kręgosłupa. Materace twarde sprawdzą się także w przypadku osób, które przeważnie śpią na plecach oraz cierpią na dolegliwości ze strony układu kostno-mięśniowego. Sztywne wypełnienie pozwala bowiem odciążyć mięśnie i stawy, zapewniając tym samym wyjątkowy komfort snu.

Jaki materac twardy wybrać?

Szukasz materaca, który zapewni Ci twardy sen? Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest rodzaj wypełnienia. Materace twarde, oznaczone symbolami H3/H4, składają się zazwyczaj z kilku warstw, a w tym:

  • pianki termoplastycznej, o niskiej sprężystości, która nie przenosi drgań i zapewnia odpowiednie oparcie dla mięśnie i kręgosłupa,
  • pianki wysokoelastycznej, która dzięki swojej porowatej strukturze gwarantuje odpowiednią przewiewność i wentylację,
  • warstwy lateksu, która ogranicza rozwój grzybów, pleśni i roztoczy, a także zmniejsza podatność materaca na odkształcenia.

Wśród materacy twardych, dostępnych w tej kategorii, można trafić również na modele wyposażone w sprężyny kieszeniowe. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkową wygodę. Sprężyny pod wpływem ciężaru ciała uginają się, co z kolei pozwala na dopasowanie powierzchni spania do budowy ciała.

Kupując materac twardy, warto sprawdzić również, czy dany model ma zdejmowany pokrowiec. Taka opcja okaże się szczególnie przydatna, jeśli zależy Ci, by utrzymać wysoką higienę materaca lub po prostu wydłużyć jego żywotność.

Wygoda, o jakiej śnisz!

Szukasz materaca idealnego, ale jak na razie nie udało Ci się trafić na model, który okazał się tym jedynym? Przychodzimy z pomocą! W naszym asortymencie znajdziesz materace twarde o wymiarach 160 x 200 cm, 140 x 200 cm, 90 x 200 cm i wielu, wielu innych! Wszystkie produkty dostępne w tym dziale, odznaczają się wysoką jakością oraz odpornością na odkształcenia i ugniatanie. Nasza oferta jest bardzo różnorodna, dlatego każdy, niezależnie od preferencji, wybierze coś dla siebie.

Pamiętaj, że dobór materaca to kwestia indywidualna. Jeśli nie wiesz, na który wariant się zdecydować, odwiedź jeden z salonów Olimp Meble i przetestuj poszczególne rozwiązania. W ten sposób z łatwością znajdziesz materace do spania, dopasowane do Twoich indywidualnych preferencji!

pixel