Komody i szafki

( ilość produktów: 295 )

Pojemne komody z szufladami, szafkami czy otwartymi półkami to powszechnie używane meble do przechowywania różnych przedmiotów w domu. Są wybierane do salonu, sypialni, jadalni oraz pokoju dziecka, ponieważ ułatwiają zarządzanie rzeczami i miejscem. Z drugiej strony różnorodność wzorów, materiałów i wykończeń sprawia, że nowoczesne komody, jakie oferujemy na mebleolimp.pl, stają się prawdziwą ozdobą wnętrza i często jego motywem przewodnim.

Jakie szafki są w modzie?

Nowoczesne szafki są idealne do przechowywania ubrań, bielizny, akcesoriów, dokumentów lub innych drobnych przedmiotów. Tu niezastąpione są różnego rozmiaru i konfiguracji szuflady. Na płaskiej powierzchni na górze mogą natomiast pojawić się różnego rodzaju dekoracje, lampka, zdjęcia czy kwiaty. W modernistycznych trendach dominują drewno, fornir, metal, szkło lub tworzywa sztuczne, a proste formy, śmiałe połączenia oraz staranne wykończenie sprawiają, że pojedyncze meble i całe zestawy dobrze się prezentują. Nieco inną funkcję pełnią szafki pod telewizor, które stają się centrum multimedialnym w pokoju. Dzięki specjalnej konstrukcji, miejscom przystosowanym do sprzętu oraz nowoczesnym dodatkom da się w każdej przestrzeni stworzyć idealny klimat do zabawy.

Jakie komody z szufladami wybrać?

Wybierając komody do sypialni, salonu czy jadalni, warto ocenić ilość miejsca, jakim się dysponuje oraz swoje potrzeby. Mebel powinien być też dopasowany do gustu, preferencji stylowych i stylu życia. Ten się przekłada na przyzwyczajenia w zakresie przechowywania. Dużym powodzeniem cieszą się minimalistyczne komody. Wyróżniają się prostotą, czystymi liniami i gładkimi powierzchniami. Najczęściej są wykonane z drewna w naturalnych kolorach lub lakierowane na biało. Inną opcją są nowoczesne komody z połyskiem. Wykonane z materiałów – takich jak lakierowane drewno lub laminowane płyty, mają lśniącą powierzchnię, która odbija światło, co dodaje elegancji i wyrafinowania wnętrzu. Klienci chętnie sięgają również po szafki z metalowymi elementami. Pojawiają się nóżki, uchwyty lub ozdobne detale rewelacyjnie wpisujące się we współczesne aranżacje. Nowoczesnego charakteru dodaje również wbudowane oświetlenie. Prawdziwy wnętrzarskim hitem natomiast są kominy modułowe. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala dostosować układ i konfigurację mebli do swoich potrzeb. Można łączyć różne elementy ze sobą, tworząc unikalne kompozycje z szufladami, półkami i otwartymi przestrzeniami. Zobacz, które nowoczesne szafki będą najlepszą opcją dla Ciebie.

pixel